سوالات

زمانی که در حال درمان و کار با ری-کی هستم به چه چیزی باید اندیشه و تمرکز کنم ؟

زمانی که شما قصد انجام پروسه درمان را نموده و آن را آغاز کنید دیگر نیاز به تفکر درباره چیزی نیست . ری-کی فرآیندی است که تنها باید به آن گوش کنید . چرا که ری-کی بر اساس آکورد و روند خودش اتفاق می افتد و شما در حالت ایده آل به مانند ناخدایی خواهید بود که با دریافت تمام علائم آب و هوایی مسیر و برنامه خود را تنظیم می کند.
در ری-کی این علائم یا به صورت احساسی که شما در دستان خود و در بدن خود یا دیگری حس و دریافت می نمایید و یا اینکه این احساس در شما شکل می گیرد که زمان انجام فرآیند در این نقطه پایان یافته و باید به محل بعدی بروید. یک روند پایه برای انجام وجود دارد اما در زمان هایی شما متوجه می شوید که باید زمان بیشتری را برای یک موضع اختصاص دهید .

برای کسانی که به تازگی شروع به درمان کرده اند و به سبب فعالیت زیاد ذهن گوش سپردن به ندای ری-کی را دشوار می یابند بهتر است که بر روی حق شناسی (سپاس ) یکی از پنج اصل ری-کی متمرکز شوند که بسیار کمک کننده خواهد بود. شما می توانید بر روی حق شناسی تمرکز نمایید تا به کانالی برای دریافت انرژی قدرت زندگی کائنات برای خودتان یا دیگری تبدیل شوید. سپس شما می توانید این اصل را در طول روز در تمام زندگی خود بسط دهید . رویکرد حق شناسی و سپاسگزاری چشم اندازی بسیار مثبت را در زندگی پرورش می دهد. بسیاری از نعمات و فواید با حق شناسی و سپاس از انچه که دارید نصیبتان می گردد و در چرخه و جایگاه داشتن و منعم شدن قرار می گیرید و می مانید . ( به جای آنکه از نعمات محروم شوید)

اگر که شما به انبوهی از تفکرات مختلف و پراکنده محاصره می شوید و ذهنتان مختل می شود به مبارزه و جلوگیری از آنها نپردازید و به راحتی و اسانی اجازه دهید تا آنها جاری شده و بگذرند. بگذارید که با روند خودشان ظاهر شده و ناپدید شوند . با آنها به مجادله نپردازید . زمانی که تمام تمرکز و توجه خود را بر روی آنها می گذارید بدون اینکه سعی در از بین بردنشان نمایید به طور تعجب آوری شاهد نتیجه مطلوبی خواهید بود.
مترجم: بیوک

آیا این امکان وجود دارد که هنگام درمان با ری-کی بیماری یا انرژی منفی شخص به ما متنقل شود؟

در ری-کی به صورت مجازی غیر ممکن است که شما بیماری یا انرژی منفی شخص دیگری را دریافت کنید و یا بیماری و انرژی منفی شما به او انتقال یابد. در سایر روش های انرژی درمانی که شما از انرژی و مخازن الکترو مغناطیس خود استفاده می کنید و به دیگری انتقال می دهید این امکان وجود دارد. ری-کی در هر حال انرژی قدرت زندگی جهان شمول است که کانالیزه و از طریق و توسط شما انتقال می ی ابد و از خود وجودی شما . از این طریق شما می توانید به صورت منطقی نتیجه گیری کنید نه شما و نه شخص دریافت کننده انرژی نمی توانید هیچ یک از الگوهای انرژی های شخصی همدیگر را دریافت نمایید (چه فیزیکی و چه روحی و روانی ) .

به ندرت اتفاق می افتد که شما به درمان شخصی بپردازید که بسیار اندوهگین بوده و دارای گره های روحی باشد اگر چنانچه شما نیز در همان زمان احساسات و گره های مشابهی داشته باشید و به عبارت دیگر چیزی در درون هر دوی شما ضرب آهنگ و فرکانسی مشابه داشته باشد این احتمال وجود دارد که آن احساسات اندوه و یا گره روحی در درون شما نیز فعال گردد.

این نکته بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که زمانی که شما در حال انجام فرآیند درمان هستید به صورت توامان خود شما نیز درحال دریافت همان فرآیند درمانی و انرژی می باشید. در نتیجه گاهی احساس لذت و شادابی پس از انجام درمان را در خود احساس خواهید کرد. در سایر موارد ممکن است احساس خستگی و یا پایین آمدن سطح انرژی در شما ایجاد شود به خصوص در مواقعی که استراحت کافی نداشته اید و یا در زمان هایی که بر روی یکی از گره ها و مشکلاتی کار کنید که از قبل در خودتان ریشه داشته اند. یک احساس خستگی دائمی ممکن است نشانه ای از یک افسردگی مضمن ضعیف نیز باشد که ممکن است قابل تشخیص نبوده باشد. افسردگی در ذات خود یک احساس نیست اما تشدید کننده هر احساس ناخوشایند است. این تشدید احساسی معمولا به صورت کوفتگی ویا خستگی در بدن نمود پیدا می کند. بدن در این حالت نیاز به استراحت و خاموش کردن تمامی احساسات حجیم رسوب کرده است و درمان های ری-کی در این حالت نقش تعمیق این استراحت را ایفا می کنند که مورد نیاز بدن است. راه دیگر مقابله با این احساسات این است که به سادگی با تمام وجود و هوشیارانه این احساسات را درک و تجربه نماییم. ( برای یافتن راه های دیگر جهت مواجهه و مقابله با احساسات ، افکار و عواطف رسوب کرده به مرجع ممانعت از طریق ری-کی و تقویت هسته وجود مراجعه نمایید.) در نهایت ری-کی دقیقاً آنچه را که به آن نیاز دارید تا تعادل در خود و دیگران به وجود آورید به شما می بخشد.

نکته دیگری که باید مد نظر قرار گیرد این است که به طور طبیعی زمانی که شما در برابر شخص دیگری قرار می گیرید چنانچه شما روشن و حساس باشید امکان دارد که احساسات و احوالات طرف مقابل را دریافت نمایید. همچنین اگر شما واقعاً ضمیری شفاف داشته باشید ( به واقع بتوانید دیگری را درک و احساس کنید ) امکان دارد که بتوانید درد فیزیکی دیگران را درک و احساس نمایید.

در هر حال این احساس ها و دریافت ها بسیار ظریف و ترانزیستوری هستند و به سرعت از بدن در فرآیند درمان عبور می کنند چنانچه رویکرد شما در درمان به عنوان تنها یک حامی در گذر از فرآیند درمانی ایشان باشد ( و نه در نقش یک درمانگر بزرگ). اگر شما با این رویکرد و عنوان و پیش فرض شناخته نشوید که باید ایشان را درمان کنید و یا حال ایشان را بهتر نمایید این احساس ها و احوالات ظریف به راحتی عبور می نمایند و محو می شوند. از این احساس ها می توانید به عنوان و سیله و راهنمایی برای تمرکز و توجه بیشتر در موضع و موضوع مربوطه در طول فرآیند درمان استفاده نمایید.

راهی ساده برای مقابله و مواجهه با این احساس های دریافتی از دیگران که از هستی و کائنات برای این اطلاعات و دریافت ها تشکر نموده و سپس سه مرتبه واژه "بی اثر " را بگوییم.با تشکر و قدردانی از این احساس ها و نه مقابله با آنها به راحتی می توان اثرات آنها را از بین برد. وقتی سه بار واژه بی اثر را بکار می بریم هر نوع قدرت این احساسات را قطع نموده و با قدردانی از طبیعت انتقالی آنها اجازه تبدیل آنها را به یک مشکل تثبیت شده نمی دهیم .

مترجم: امین بیوک

آیا این درست است که درمان فقط در بخشی از بدن که واقعاً به آن نیاز دارد انجام پذیرد؟

بله البته همه چیز بستگی به زمان در دسترس و محدودیت های شما دارد.در کل من شاگردان را تشویق می کنم تا به سادگی به توانایی های آموخته خود اعتماد کنند و به اولین دریافت خود در لحظه که معمولاً درست است توجه نمایند . اگرچه بدیهیست که فرآیند درمان ری-کی تمام بدن و توجه و تمرکز بیشتر در موضع و مشکل خاص حالت بهینه است اما زمانیکه با محدودیت وقت مواجه هستیم ارسال انرژی به طور مستقیم به بخش و موضع آسیب دیده نیز همواره مفید خواهد بود.
مترجم: بیوک

چقدر طول می کشد تا در یک جلسه یک فرآیند درمان کامل بدن انجام شود ؟

در کلاس های مرحله اول، من به شاگردان مدت چهل دقیقه برای جلوی بدن و بیست دقیقه برای قسمت پشت بدن زمان می دهم تا فرآیند درمان را انجام دهند. این بیشتر بر اساس زمان بندی و ملاحظات شخصی خود من است . در طی سالیان دریافته ام زمانیکه به درمان می پردازم بدون توجه به ساعت و بر اساس احساس ایجاد شده در کف دست ها فرآیند درمان چیزی در حدود یک ساعت و پانزده دقیقه تا یک ساعت و نیم به طول می انجامد . ضرر و آسیبی در مدت زمان کوتاه تر یا بلندتر درمان وجود ندارد . این در کل بستگی به نیازهای بدن در قسمت های مختلف دارد. حتی در مواردی چنانچه نیاز باشد (مانند مواردی همچونایدز یا سرطان ) تعداد بیشتری فرآیند درمان در یک روز قابل انجام است.
مترجم: امین بیوک


چگونه متوجه شوم که زمان تغییر محل دست ها فرا رسیده است؟

بسیار ساده پس از گذشت سه تا چهار دقیقه اگر احساس تبادل انرژی چشمگیری در دست ها وجود نداشت احتمالاً به این دریافت حسی می رسید که باید باز هم فرآیند را ادامه دهید. چرا که بدن به خودی خود دارای گرماست و این طبیعی است که شما اغلب احساس ثابت و یکنواختی از گرما را در دستان خود داشته باشید.

البته به ندرت ممکن است دستان شما احساس گرمایی مضاعف یا احساس مورمور گرم و ضربان ویا حتی حسی درونی از تبادل انرژی را دریافت کند . زمانی که این اتفاقات رخ می دهد شما می خواهید مدت بیشتری دستان خود را در آن موضع نگه دارید تا این حس از بین برود.

مادام که شما حس های ذکر شده یا افزایش گرما را درستان خود حس می کنید بدین معناست که انرژی فزاینده ای در حال تبادل و انتقال است.

این همان دلیلیست که شما می خواهید دستان خود را زمان بیشتری در موقعیت نگه دارید تا این احساس کاهش یابد. همچنین وقتی بر روی شخص دیگری کار می کنید اتفاق معمول دیگری نیز در یک فرایند کامل انجام شده، رخ می دهد و آن این است که شخص مورد درمان در زمان تکمیل فرآیند در یک موضع، نفسی عمیق می کشد ( مانند آهی که از روی رهایی کشیده می شود) . در آن زمان شما می توانید به موضع بعدی بروید.

اگر موضعی سرد را یافتید می توانید زمان بیشتری را مکث نمایید تا یخ انسداد انرژی آب شود و شروع به انتقال گرما نماید. سپس صبر نمایید تا این انتقال گرما و انرژی تا حدودی به حالت عادی درآید و به نوعی محو گردد.

به طور کلی زمان خاصی برای قرار دادن دست در یک موضع پیشنهاد نمی گردد و یا موضع خاصی برای درمان ناراحتی بخصوصی تعیین نمی شود.

بهترین حالت این است که نیازهای خود بدن را به واسطه حس های ایجاد شونده در کف دست هایتان به سادگی دنبال کنید یا به طور نا محسوس (یا غریزی) دریابید که در چه زمانی فرآیند دریافت انرژی یک موضع کامل شده است و لزوماً یک حس فیزیکی مشخصی، نیاز نیست تا بتوان به تکمیل شدن دریافت انرژی یک موضع پی برد.

مترجم: بیوک

نحوه قرار گیری دستها چگونه است و چطور می توان مشکل خاصی را درمان کرد؟


دستها را روی هر بخش از بدن قرار دهید یک وضعیتی از دست ری-کی است، بنابراین قانون معینی وجود ندارد که چه چیزی
را می توان یا نمی توان درمان کرد. در نهایت، انرژی ری-کی به جایی در بدن که نیاز است کشیده می شود. در نتیجه نیازی نیست که نگران گذاشتن دستها در وضعیت "اشتباه" باشید. با وجود همه اینها، خانم تاکاتا چند وضعیت اصلی را پیشنهاد می کند که در یک درمان کامل بدن بکار گرفته شوند. خانم تاکاتا روی درمان اندامهای اصلی و سیستم غدد درون ریز تمرکز داشت.
معمولا" پیشنهاد من به شاگردان، خرید یا قرض گرفتن یک کتاب آناتومی با عکسهای خوب، به منظور آموختن محل اندامهای اصلی و غدد درون ریز پس از نشان دادن من در کلاس است. خانم تاکاتا هیچوقت در مورد چاکراها که امروزه متداول شده است صحبتی نمی کرد(این مرسوم شدن شاید تا حدی به خاطرکتاب من "قدرت یابی با ری-کی" که ده سال پیش نوشته شده و اولین کتابی است که در مورد چاکراها و درمان آنها به تفصیل گفتگو می کند ، ولی تمرکزش روی غدد درون ریز که شیمی بدن را کنترل می کند بود که اتفاقاً در همان راستای وضعیت هفت چاکرای اصلی یا مراکز انرژی می باشد.
شروع هر درمان را معمولاً از سر آغاز می کنم که بلافاصله به آرامش ذهن و رهایی فشار روانی کمک می کند. با گذاشتن دستها روی چشمها در حالیکه همزمان سینوس ها و چشم سوم یا غدد صنوبری را پوشش می دهم، شروع می کنم. محل بعدی گیجگاه ها، گوش ها و پشت سر یا پایه جمجمه می باشد. پنجمین و ضعیت، یک دست روی پیشانی و دست دیگر پشت سر است.
این وضعیت، سردردها، فشار روانی و تنش را رها می سازد. وضعیت بعدی یک دست روی گلو و دست دیگر پشت گردن می باشد.
قرارگیری دستها را ادامه می دهیم به طرف پایین بدن و دریک خط مستقیم، با گذاشتن یک دست روی تیرویید در قسمت فرورفته پایه گلو و دست دیگر پایین آن روی تیموس که بین تیرویید و قلب است. سپس قراردادن هر دو دست روی قلب و هر دودست روی شبکه خورشیدی، ناف، شکم و تخمدانها برای خانمها (بالای استخوان شرمگاهی) و محدوده کشاله ران برای آقایان. آقایان می توانند زمانیکه روی خود کار می کنند غدد تناسلی را مستقیما" پوشش دهند. این وضعیت دست، به جلوگیری از مشکلات پروستات کمک می کند. پس از قرارگیری دایره وار، دستها دورسر، و همچنین بصورت خط مستقیم در مرکز جلو بدن، شما می توانید کبد(طرفراست شبکه خورشیدی) طحال/لوزالمعده (طرف چپ شبکه خورشیدی)، بالای ریه ها را درمان کنید (این وضعیت های آخر یک مربع را تشکیل می دهند). من اینگونه نحوه قرارگیری دستها را آموزش می دهم که شاگردان وضعیت های : "دستها دورسر"، "خط مستقیم در جلو بدن" و "مربع در بالاو پایین قفسه سینه". ولی می توان آنها را بصورت دیگر و با نظام اصولی تر یادداد.
خانم تاکاتا تاکید زیادی روی قلب، ریه ها، طحال، لوزالمعده، کبد، کیسه صفرا، روده بزرگ و کوچک و غیره در جلوی بدن بعد از به اتمام رساندن وضعیت های سر دارد. من پس از اتمام جلوی بدن اجازه می دهم ری-کی به طرف زانوها و پاها کشیده شود و سپس درمان پشت را با شانه ها آغاز می کنم. با قراردادن دستها می توانید کلیه ها، غدد آدرنال، پایین پشت و استخوان خاجی بالای لگن خاصره خودرادرمان کنید. زمانیکه روی دیگری کار می کنید البته بخشهای بیشتری از قسمت بالای پشت را می توان پوشش داد.
درمان بیماریهای خاص بسیار ساده است. خانم تاکاتا همیشه درمان بخشهای اصلی راجهت تقویت و متعادل کردن تمام ارگانیزم بدن پیشنهاد می کرد. سپس 30 دقیقه کار اضافی روی منطقه مشکل دار، مثلاً در صورت وجود یک تومور او مستقیماً روی تومور انرژی می داد. در مورد ورم مفاصل، بعد از درمان کل بدن، 30 دقیقه اضافی را روی مفاصل آسیب دیده درمان انجام می داد.
در آسم، درمان اضافی را روی مجراهای نای انجام می داد. براین اساس شما 30 دقیقه وقت اضافی را به درمان منطقه آسیب دیده بپردازید. علاوه برآن پیشنهاد می کنم درمان اضافه ای را نیزبه نقاطی از بدن که درطول درمان انرژی زیادتری جذب نموده اند یا به قسمت هایی که دست شما روی آنها احساس سرما می کرد اختصاص دهید. بعضی اوقات، بیماری در قسمتی از بدن، می تواند با انسداد انرژی در بخش دیگری از بدن مرتبط باشد که شما به سادگی می توانید از طریق درمان کل بدن آن بخش را پیدا کنید.
مترجم: مخزنی

اصول اولیه ای که در کلاس مرحله اول تدریس می شود چه هستند؟

پس از همسویی مرحله اول، شما نحوه قرار گرفتن دستها در وضعیتهای مختلف که غدد درون ریز(مطابق مراکز عمده انرژی یا چاکراها) به همراه کل اندام های عمده بدن را پوشش می دهد، می آموزید.
هر مربی تاریخچه ری-کی و سابقه دکتر میکائو اوسویی را شرح می دهد. بعضی نیز در مورد شاگردان دکتراوسویی مثل دکتر چوجیروهایاشی و شاگردان او خانم هاوایو تاکاتا که ری-کی توسط او به آمریکا و کانادا آورده شد و از آنجا به تمام دنیا گسترش یافت ، اطلاعاتی در اختیارشما قرار می دهند. امروزه عده زیادی از استادان ری-کی می توانند سلسله اعقاب خود را از طریق خانم تاکاتا دنبال کنند.
پنج اصل ری-کی نیز بررسی می شود و معمولا" زمان مناسبی برای یکی دو سؤال و جواب وجوددارد.
بیشترکلاس به تمرین گذاشتن دست برای درمان خود و دیگران و اسکن یا پویش بیوسن تخصیص می یابد.

19
کلاس مرحله اول چه ساختاری دارد؟
اغلب مربیان برای راحتی شاگردان کلاس ها را در یک تعطیل پایان هفته و معمولا" از ساعت 9 صبح تا 5 بعد ازظهر یا دو جلسه بعد از ظهر برگزار می کنند. جلسه اول معمولا" شامل تاریخچه و سابقه ری-کی، همسویی مرحله اول و نحوه قرارگیری دستها برای خوددرمانی می باشد. پس از توقفی برای صرف ناهار، کلاس به درمان گروهی و پرسش و پاسخ می گذرد. صبح روز دوم با درمان گروهی وصحبت در مورد 5 اصل ری-کی سپری می شود. بعد از ناهار هر شاگرد فرصت تمرین روی شاگرد دیگر و دریافت ری-کی ار همان شاگرد را دارد. زمانی هم برای پرسش و پاسخ می باشد.

مترجم: مخزنی

سوال شماره شانزده

چه مدت برای یادگیری ری-کی زمان لازم است؟
کلاس ری-کی مانند کلاسهای دیگری که تا بحال رفته اید نیست. در مرحله اول ری-کی هیچ چیز روشنفکرانه ، کتابی برای خواندن یا امتحانی وجود ندارد.
از آنجاییکه ری-کی کلا" تجربی است، یادگیری آن بسیار ساده و لذت بخش است (جوانترین شاگرد من چهار سال دارد). در یک دوره دو روزه، اکثر مردم می توانند نحوه قرارگیری دستها را بیآموزند و تمرین روی خود و دیگران را آغاز نمایند. پس ازهمسویی و بر قراری اتصال شما با ری-کی، به سادگی یاد می گیرید که به دستانتان توجه کنید، با درک اینکه چه مدت آنها را روی هر موضع از بدن نگه دارید.

شماره هفده
هر چند وقت یکبار باید تمرین کرد؟
در یک حالت ایده آل می توانید هر روز صبح و شب به خودتان ری-کی دهید. من معمولا" شب زمانیکهبه رختخواب می روم، خود درمانی رااز سر و گلو شروع می کنم و اغلب به قلب که می رسم به خواب می روم. صبح که از خواب بیدار می شوم از جایی که رها کرده بودم به پایین بدن ادامه می دهم سپس می نشینم و به زانو ها، پاها و پشتم نیز ری-کی می دهم. بعد از 21 روز که روی خودتان کارکردید پیشنهاد می شود که روی دیگران نیز کار کنید. کارکردن روی دیگران و دانستن نظر آنان به شما کمک می کند که با سهیم شدن این نیروی زندگی ، اعتماد بیشتری به توانایی خود به دست آورید. بعلاوه درزمان درمان با ری-کی شما نیز بطور غیر مستقیم ریکی دریافت می کنید زیرا انرژی قبل از اینکه از دستانتان
برای دیگری جاری شود، از شما عبور می کند و به میزان مورد نیاز شما برای شما باقی می ماند. با تمرین بیشتر، ذهن تمایل به آرام شدن با سرعت بیشتری دارد و خود درمانی شما را آسان تر می سازد
مترجم: مخزنی


قدرت ری-کی همواره در دسترس است. ری-کی منبع انرژی ایی دائمی است و نمیتواند به دست فراموشی سپرده شود اما نحوه دسترسی منظور محلهای قرارگیری دستها و یا تصویر و نام سمبلها را میتوان از یاد برد.
با اکتساب ری-کی مرحله اول و جاری شدن انرژی ری-کی، بخشی در ناحیه پشت سر (بصل النخاع) باز میشود و پس از آن امکان جریان منفی از انرژی ری-کی و یا عدم جریان این انرژی از بین میرود.
از طریق اکتساب ری-کی دسترسی به ری-کی در طول مدت حیات ما بدون توجه به نحوه زندگیمان باقی میماند. این مساله قطعی است که ما همواره کانال کوچکی برای جریان انرژی ری-کی باقی خواهیم ماند و اگر در طول زندگی تمرینات ری-کی را بیشتر انجام -دهیم و با ری-کی بیشتر سرو کار داشته باشیم، قدرت و توان کانال بودن ما شدت می یابد و میتوانیم میزان بیشتری از انرژی ری-کی را هدایت نماییم ولی هر چه کمتر به ری-کی بپردازیم هادی ضعیفتری خواهیم بود.

منبع سایت ری-کی فرم
مترجم: ایازی

مرحله اول ری-کی چیست؟


مرحله اول ری-کی به شما کمک میکند خود را برای عبور انرژی ری-کی از درون خودتان و دیگران جهت درمان با نهادن ساده دستها بر روی بدن همسو نمایید. این مرحله کمک میکند تا شما در ارتباط مستقیم با انرژی مورد نیازتان جهت شفا و درمان که همواره با آن در ارتباط بوده اما از آن آگاه نبوده اید قرار گرفته و با آرام نمودن ذهن و افزایش نیروی حیاتی، شفا صورت پذیرد.

بنا به موقعیتهای چندین هزار ساله مبنی بر اینکه شما به اندازه کافی خوب نیستید، شما به اندازه کافی نمیدانید و این باور که آنچه به آن نیاز دارید خارج از وجود شماست، شما به یک احساس قطعی رسیده اید که از موقعیت جدا افتاده اید و یا یک رابطه علت و معلولی برای واقعیت قائل هستید.

اگر به اطراف خود بنگرید خود نیز این نکته را درمی یابید. همه چیز در جامعه انسانی موید این نکته به نظر میرسد که ما به شدت تنها هستیم و در برخی از موارد بسیار دچار کمبودیم. این امر موجب تشدید احساس نیازمندی در ما میشود که به سبب آن ما شروع به جستجو در پیرامون و خارج از خود به جهت پر نمودن این خلا می نماییم.

اصولا هر تبلیغی در تلویزیون و یا مجلات یادآور آنچه شما ندارید (وباید داشته باشید) هستند. حال آنکه در اعماق وجودتان شما به صورت گریزناپذیری توانگر و دارا هستید. شما خود جهان وجود هستید با تمامی ثروت درونش البته در معنای ظاهری این کلمات. ما فراموش میکنیم که در حقیقت امر فقط انرژی است که وجود دارد حتی بدنهای ما هم انرژی و ارتعاش خاصی از انرژی هستند، در حقیقت تمامی محیط اطراف ارتعاش است و جسم وجود خارجی ندارد. پس در واقع وجود و جسمی جداگانه و مجزا وجود ندارد و ما همگی به طور کامل متصل به یک شعور واحد هستیم. اینکه ما واقعا چه کسی هستیم خود اقیانوسی بی انتها از آگاهیست. هر کدام از ما که به ظاهر براساس اطلاعات برگرفته از حواس پنجگانه، موجودی جدا و مجزا به نظر میرسد درست شبیه موجی جدا و مجزاست که در درون اقیانوسی واحد است. در ظاهر امر تعداد بیشماری از موجها وجود دارند لیکن در نهایت، تمامی موجها خود شاکله اقیانوسند که بدون شک جدایی ناپذیرند. هرکدام از ما خود یکی از این موجها هستیم که ماهیت خود را فراموش کرده ایم و به سبب همین فراموشی تجربه ماهیت و طبیعت واقعی و درست خود را نیز از دست داده ایم.

مرحله اول ری-کی کمک میکند تا یکی از لایه های این فراموشی برداشته شود تا ارتباطاتی حبابگونه مجددا با غایت انرژی جهانی برقرار کردد. در مرحله اول ری-کی کماکان احتمال دارد این احساس به وجود آید که ری-کی از بیرون وجود ما می آید تا جسم را درمان نماید و ذهن را آرامش بخشد.

در گذر زمان و در نتیجه تمرینات مستمر این شناخت بسیار فراتر و عمیقتر از یک درمان ساده در جسم فیزیکی نمود می یابد. این درمان به تدریج احساس جدایی را برطرف می سازد و شما را به سمت تجربه مستقیم وحدت و یگانگی رهنمون میسازد.

مترجم: بیوک

چرا برای دریافت آموزش ری-کی باید شهریه پرداخت ؟


جهت کمک به دانش آموزان برای دریافت ارزش این گوهر گرانقدر و نیز تشویق کسانی که مرحله اول را دریافت کرده اند جهت استفاده از این موهبت ارزشمند، اقدام به دریافت شهریه میگردد. خانم تاکاتا همواره این شهریه بها را در قبال دریافت ری-کی قرار می دادند. این امر بسیار مشابه مراجعه به دکتر و پزشک و پرداخت مبلغی در قبال تجویز پزشک است. ا گر که پولی زحمت کشیده را در قبال دریافت نسخه و تجویز پزشک پرداخت کرده باشید بسیار محتمل تر است که به توصیه های آن گوش فرا داده و عمل کنید.
بر اساس گفته های خانم تاکاتا به نقل از دکتر اوسویی، پس از درمان بسیار توسط ری-کی در یک بازه زمانی، مردم به این درمان بسنده کرده وهیچ مسئولیتی در قبال سلامتی خود به عهده نمی گرفتند
( درست مانند بیمارانی که یک دارو و یا درمان را از یک پزشک دریافت می نمودند و بدون اینکه هیچ تغییری در رژیم غذایی خود و یا عدم تحرک کافی که منجر به بروز بیماری گشته بود ، ایجاد نمایند) . مردم عموما وجهی معادل حق ویزیت یک پزشک پرداخت می نمودند ( در حقیقت دکتر اوسویی یک پزشک متاهل و دارای دو فرزند بود) .
برای کمک به مردم جهت یاد گیری مرحله اول ری-کی برای امکان مراقبت بهتر از خودشان ، خانم تاکاتا هزینه ای معادل دستمزد کار یک هفته یک کارگر را دریافت می نمود و در مرحله دوم ری-کی این هزینه معادل دستمزد یک ماه کار و در مرحله سوم ، معادل با دستمزد کار کرد یک سال یک کارگر ساده دریافت می گردید و پس از آن ، شاگردان هیچ گونه وابستگی به خانم تاکاتا نداشته و می توانستند بیشترین بهره برداری را از این آموزش ها بنمایند.
امروزه ، متاسفانه بسیاری از مردم ، ری-کی را تبدیل به یک تجارت نموده اند و هیچ گونه مفهوم و درکی از دریافت هزینه جهت آموزش آن ندارند. برخی آنرا جهت قرار گرفتن در فضای رقابت بدون دریافت بهایی مناسب عرضه می نمایند که در نتیجه این امر ، اغلب دانش آموزان درک درستی از این گوهر ارزشمند نخواهند یافت و برخی دیگر با توجه به قدرت جذب و شهرت خود ، هزینه های گزاف را مطالبه و دریافت می نمایند بدون اینکه کیفیتی مناسب و در خور در کلاسهای خود ارائه نمایند و دانش آموزانشان بدون دریافت زمان مناسب جهت تمرین ساده و صحیح ، دوره را سپری می کنند.
در 15 سال گذشته در جامعه ری-کی بحث و اختلاف نظر زیادی بر سر نرخ صحیح ری-کی بوده است. فی الحال نیازی به هیزم نهادن براین آتش نیست چرا که برای ناظر هوشمند سوال هزینه مناسب آموزش ری-کی به خودی خود پاسخ داده می شود. ری-کی شما را قدرت می بخشد تا سالم شوید و به تمام انرژی و نیرویی که از آن ساخته شده اید دست یابید. اگر که شما این موضوع را به عنوان یک حقیقت بپذیرید ، در نهایت این هدیه ری-کی را ارج نهاده و برای آن هزینه خواهید پرداخت. اما از سوی دیگر ، اگر شما باور و عقیده ای به نیرو ، پتانسیل و عمق ری-کی ندارید ، شرکت در کلاس ریکی و گذراندن دوره آن ، ایده خوبی به نظر نمی اید.
همچنین دکتر اوسویی خود به شخصه تاکید بر این نکته داشت که تبادل انرژی و ارائه آن باید در قبال دریافت پول نقد باشد. لیکن شما می توانید از خلاقیت خود بهره بجویید و آن را در قبال دریافت یک اثر هنری ، قطعه ای جواهر یا یک خدمت خاص ارائه نمایید. در هر صورت من اکیدا توصیه می کنم که معلم نباید در نگاه دانش آموز به شکل یک بانکدار جلوه نماید. لیکن این تبادلات مالی باید قبل از همسویی ها صورت پذیرد تا از هر گونه اختلافات بعدی جلوگیری به عمل آید.

نکته مهم و کلیدی : اگر به دنبال کلاس یا درمان هستید تحقیق لازم است ، لزوما ارزان بودن خوب نیست ، باید به دنبال کیفیت در تدریس یا درمانگر بود.
مترجم: بیوک

چرا سطح بندی وجود دارد؟
اساساً سه سطح موجود، بیانگر سه ترکیب متفاوت از همسویی هستند که هر ترکیب توسعه دهندۀ انرژی مراتب، لایه هاو گشایشهای متفاوت هستند.
اگر چه این سه سطح از درون به شکل یک پیکره واحد در هم آمیخته و مرتبطند لیکن هر یک از این سطوح اهداف مختلفی را دنبال می کنند. در یک دسته چهارتایی همسویی ها در سطح اول موفقیت و ارتباط نزدیک بازگشایی کانال ها اتفاق می افتد و این مرحله حداقل سه هفته به طول می انجامد. جهت دریافت و جذب کامل آنچه در این مرحله آموخته اید ممکن است چند ماه وقت لازم باشد. همسویی های واحد در سطوح دوم و سوم نیز به همین منوال نیاز به زمان جهت نهادینه شدن دارند. گام های متعدد ظریفی در دریافت و انتقال ری-کی وجود دارند.
در همسویی های چهارگانه سطح یک، بدن و ذهن وارد یک دوره 21 روزه پاکسازی می گردند یک دوره خوددرمانی (و ترجیحاً چند تجربه درمان برروی دیگران ) به دانش آموز کمک می کند تا اعتماد به نفس لازم را در پروسه درمان بدست آورد .اگر چه در دوره دریافت سطح اول، انرژی سرشاری وجود دارد لیکن ذهن انسان فی نفسه بر پایه شک و تردید قرار گرفته و به سادگی آنچه را که تجربه کرده است فراموش می کند لذا تمرین مداوم روزانه برای چند هفته اول برای کسب اعتماد به نفس لازم می باشد چرا که برای بسیاری همین فرآیند ساده لمس بدن و گوش سپردن به دستها زمان زیادی را نیاز دارد.
اگر تمرینات درمانی ری-کی به صورت روزانه انجام پذیرد، انرژی نیروی حیاتی به رشد و افزایش تدریجی خود در طول زمان ادامه می دهد و همسویی مرحله بعدی به صورت بهتری قابلیت انتقال می یابد.
بسیار بهتر خواهد بود همسویی مرحله دوم در شرایطی انجام گیرد که تمرینات جامع و کامل و گسترده ای در سطح اول صورت گرفته باشد. سطح دوم که شامل یک همسویی است باید به طور کامل دریافت و نهادینه شود تا امکان دریافت سطح سوم ( برای کسانی که تمام به تدریس ری-کی دارند ) ایجاد گردد.
اساساً سه سطح موجود به صورت ترتیبی و پشت هم، سه فرآیند مشخص را دنبال می کنند که هر یک از آنها لازم است توسط شخص به طور کامل دریافت، تجربه و نهادینه شود. اگر چه عناصر مشخص و پایه ای به عنوان راهنما و روشنگر باید در طول دوره یادگیری و در بین سطوح پیگیری و عمل شوند لیکن در مواردی خاص استثنائاتی در قوانین نیز وجود دارد.
برخی ترجیح می دهند تا مابین دریافت سطوح اول و دوم چندسالی را فاصله بیاندازند تا از حداکثر توان و ظرفیت تمرینات ری-کی در مرحله اول بهره مند شوند و نیز ممکن است هیچ گاه اقدام به دریافت مرحله سوم نکند چرا که تنها مایل به استفاده از ری-کی هستند و تمایلی نسبت به تبدیل شدن به استاد ری-کی ندارند.
نکته بارز و مهم در این جا است که تنها به ندای قلب خود گوش فرا دهیم و هیچ تاثیری از فشارها و جو خارجی مبنی بر اینکه برای قدرتمندتر شدن ری-کی باید مرحله سوم را نیز گذراند، نپذیریم. این تفکر و گفتمان حرفی بی پایه و اساس است. بسیاری از افراد که مراحل اول و دوم را گذرانده اند وجود دارند که بسیار قوی تر و خالص تر از کسانی که خود را استاد ری-کی می خوانند و می دانند، تمرین می کنند و قابلیت انتقال نیروی ری-کی را دارند.
مترجم: امین بیوک

سوال 11–چند مرحله در ری-کی وجود دارد؟

ری-کی در روش درمان طبیعی دکتر اوسویی در واقع شامل هفت مرحله تدریس تانتریک برای مردم عادی با هر پیش زمینه ای است. لیکن برای دریافت آسان تر همسویی های گونه گون ریکی دکتر هایاشی ری-کی را به سه بخش تقسیم نموده است.

مرحله اول دانش آموزان را با چهار بخش نیرو بخشی با فرکانس ری-کی همسو و همنواخت می نماید. این به دانش آموزان اجازه می دهد تا ارتباط مستقیم با انرژی نیروی حیات جهانی را تجربه نمایند و بتوانند نسبت به انتقال این انرژی به خود و دیگران اقدام نمایند. پس از دوره تثبیت و تمرین زیاد بر روی خود و دیگران (حداقل دوره سه ماهه) مرحله دوم قابل انجام خواهد بود. در این مرحله یک همسویی یا توان بخشی انجام می شود و سه سمبل ارائه می گردد که امکان انتقال انرژی در زمان و فضا را ایجاد می نماید.

در مرحله دوم درمان از راه دور امکان پذیر می گردد لیکن تاکید بر روی درمان جراحات و زخم های (روحی و ذهنی) شخصی است که از گذشته ها نشئات گرفته اند. پس از درمان دردها و زخم های گذشته اعتماد به نفسی تازه پدیدار می گردد که باعث رهاسازی و ایجاد الگوهای مرتبط با حفاظت و امنیت شخصی در مواجهات درمانی با بیماران می گردد.

مرحله سوم ری-کی مرحله تدریس است و تنها باید پس از گذشت حداقل سه سال از تمرینات مراحل گذشته و نیز وجود یک خواست قوی جهت تبدیل شدن به مدرس ری-کی آموزش داده شود.تمرکز این مرحله بر روی افزایش زیاد قدرت درمانگری شما نیست و بیشتر قدرت شما را در ایجاد همسویی ها و انتقال آن بالا می برد. در این مرحله یک همسویی و یک سمبل آموزش داده می شود و نیز نحوه و برنامه عملی همسویی در مراحل اول ، دوم و سوم . به طور معمول مرحله سوم در یک دوره یک ساله آموزش داده می شود.دانش آموز این مرحله اقدام به تنظیم و کمک در تدریس کلاس های متعدد نموده و مشورت منظم و پیوسته ای را با استاد خود دارد.

در شرایط ایده آل ارتباط و تبادلات میان استاد و شاگرد در مرحله سوم ارتباطی ابدی و مادام العمر بر پایه احترام و هوشیاری کامل است که در عمیق ترین حالت خود نه شاگرد و نه استادی حضور دارد و تنها عشق جهانی و انرژی حیات به خودی خود در جریان است.

مترجم: بیوک

سوال 10 - ری-کی چگونه آموزش داده میشود؟ سطح سه

مرحله سوم تنها مختص به کسانی است که می خواهند به تدریس و آموزش ری-کی بپردازند و این مرحله باید زمانی دریافت و گذرانده شود که شخص حداقل سه سال کار بر روی بدن خود انجام داده باشد علاوه بر اینکه صدها تجربه درمانی بر روی دیگران داشته باشد با این ارجحیت که این تجارب در اماکن پزشکی و کلینیکی یا مکان های مشابه صورت گرفته باشد.

آموزش مرحله سوم نمی تواند به صورت یک آموزش گسترده و سمیناری و یا در دو بخش با فاصله زمانی انجام گیرد چون مفهومی به نام نیم استاد معنا ندارد. من خود تنها زمانی به آموزش مرحله سوم برای یک فرد اقدام می نمایم که حداقل یک سال با فردی که بیش از سه سال سابقه فعالیت داشته است آشنا بوده و کار کرده باشم.آموزش استادی برنامه و فرآیندی نفر به نفر و تک به تک است و به طور معمول در حدود یک سال تا تکمیل آن طول می کشد.

علاوه بر سه سال تجربه با ریکی یک دانش آموز مرحله سوم یا همان مرحله استادی باید قبل از ورود به این مرحله یک سری دوره ها و اعمال آماده سازی و آزمون های شخصی را بگذراند.دانش آموزان مرحله سوم خود من باید حداقل سه مرتبه دوره تمرین توانبخشی هسته را جهت کمک به سکوت و سکون ذهن و آماده سازی ایشان برای تبدیل شدن به یک استاد را طی کرده باشند. (براساس کتابم به نام نیروبخشی هسته : یک دوره در قدرت و توان قلب با توصیه ای ویژه برای کارآموزان پیشرفته ری-کی، چرخه کامل، دهلی نو،1998)

من رابطه استاد شاگردی را در مرحله سوم به صورت یک ارتباط بی پایان و ابدی برای هر دو طرف می نگرم لذا نباید به راحتی و آسانی از کنار آن عبور نمود.
مترجم: بیوک

سووال دهم: ری-کی چگونه آموزش داده میشود؟ سطح یک و دو

ری-کی در سه مرحله یا پایه آموزش داده میشود تا دانش آموزان بتوانند به طور دقیق و کامل با دریافتی ها و همسویی خود ارتباط برقرار کنند( تنها بدن فیزیکی نیاز به 21 روز کامل جهت تکمیل و نهادینه کردن همسویی در هر سطح دارد.)

آموزش ری-کی به صورت مر حله ای همچنین کمک مینماید تا دانشجویان بتوانند به تجربه و درک بهتری از محتوای ری-کی در هر مرحله دست یابند.

مرحله اول ری-کی میتواند در یک دوره چهار روزه تدریس شود(یک همسویی در هر روز) و یا حداقل در یک دوره دو روزه به گونه ای که مابین همسویی دو و سه، بیست و چهار ساعت فاصله بیفتد( چهار همسویی در مرحله یا سطح اول وجود دارد) دو روز کامل یا چهار نیم روز در سطح و مرحله لازم است تا در سطح یک، دانشجویان شیوه درست قرار دادن دستها را بیاموزند و اعتماد به نفس کافی بدست بیاورند تا به تنهایی کار کنند.

آموزه های مرحله اول باید حداقل یک دوره سه ماهه تمرین شود تا آمادگی برای مرحله بعد حاصل گردد حتی یک دوره شش ماهه و یا بلند مدتتر نیز جهت تمرین اول ایده ای مناسب جهت دریافت و آمادگی هر چه بهتر جهت مرحله دوم است.

مرحله دوم تنها نیاز به چهار الی پنج ساعت تدریس و آموزش دارد اما من ترجیح میدهم به جهت ارائه امکانات بیشتر به دانشجویان در مرحله دوم در یک گروه بزرگتر ، این مرحله را در یک روز و نیم یا دو روز کامل برگزار نمایم.

مرحله اول و دوم، مراحل و دوره های عملی هستند. این دو سطح تمامی نیازهای موجود در راستای کسب تخصص در تبدیل شدن به یک متخصص جهت ارائه هنر درمانی باستانی را برآورده میسازد.
مترجم: امین بیوک


شماره 7

همسویی ها چه هستند؟

همسویی ها یا قدرت بخشی ها از بخش های اساسی در هر کلاس ری-کی هستند. در مرحله اول ری-کی، چهار همسویی صورت می گیرد و مترتب آن در مرحله دوم ، یک همسویی و در مرحله سوم نیز یک هسویی انجام می پذیرد.

همسویی های ری-کی در بنیاد ، گونه ای مراسم آیینی هستند که سبب انتقال نهاد یا شالوده آنچه که شما در واقع وهم اکنون هستید می گردند ، یعنی همان نیروی قدرت زندگی کیهانی؛ به گونه ای که حجاب های اولیه انکار،ناباوری و جهل برداشته می شوند و شما می توانید رابطه مستقیمی با تمام انرژی موجود را که شما همواره داشته اید تجربه کنید؛ چرا که شما در واقع همان انرژی هستید.

همانند تمامی رسوم باستانی (ری-کی قدمتی بیش از دو هزار سال دارد) که در آن همسویی صورت می گیرد مانند همسویی های لاماهای تبتی و اساتید بودایی شینگن ، دسترسی به استادی مرتبط با این شیوه ، که تعالیم کلامی و تئوریک و نیز خرد و دانش عملی را از طریق تمرینات و ارتباط با اساتید زنده و حاضر این شیوه کسب نموده اند، ضروریست. زیرا این نکته وجود دارد که همسویی درست و کامل تنها از طریق اساتید ریکی که به طور مستقیم به تعلیمات دکتر میکائو اوسویی مرتبط هستند امکان پذیر است.

برخی از مردم امروزه بر این باورند که دکتر اوسویی حیات مجدد" کوکایی" راهب بوداست که تعلیمات اصلی را آورده است و بعدها توسط دکتر اوسویی تحت عنوان ری-کی در قرن هجدهم به مردم ژاپن معرفی گردید.چنانچه این باور درست باشد باز هم تعجبی نخواهد بود که دکتر اوسویی پس از استفاده تعلیمات معنوی و گذراندن بسیاری از فعالیت های مرتبط و هم نوا در تعلیمات بر جای مانده ، این قابلیت را بیابد که به طور مستقیم همسویی ها را دریافت نماید. چراکه در آن زمان هیچ استادی در ژاپن وجود نداشت که همسویی ها را به یاد داشته باشد و اوسویی ناگزیر بود که تمرینات را بدون راهنما به انجام برساند تا زمانی که پرده های انکار و حجاب ها از بین بروند.

به هر حال این از تصمیم و مرحمت دکتر اوسویی بود که همسویی های این تعلیمات و روش باستانی احیاء شد و به زمان آیندگان رسید. همسویی هایی برخواسته از یک موجود خود انگیخته مانند دکتر اوسویی ، که حامل هسته آگاهی برای دیگران است تا بتوانند راحت تر بر پوشش انکار و تردید که باعث ضعف روح و جسم می گردد ، فائق آیند.

این تجربه من است که همواره با خیل عظیم شاگردانی با در خواست همسویی مجدد روبرو بوده ام ،چرا که امروزه با بسیاری از روش هایی که تحت عنوان ری-کی با انبوهی از نام های زائد اضافه شده و احتمالاً سمبل های اختراعی و همسویی های مختصرشده و محتوای بسیار اندک روبرو هستیم. لذا اهمیت بسیاری وجود دارد که با استادی ارتباط برقرار گردد که در یکی از زیر شاخه هایی مستقیم مرتبط با دکتر میکائو اوسویی قرار داشته باشد.

همسویی ها در یک مرحله عملی، قدرت انرژی حیاتی را بالا می برند و کانال ری-کی را دوباره فعال و بیدار می کنند که امکان درمان را در هر فرد برای خودش ایجاد می نماید و به صورت منفعتی جانبی این امکان برای درمان دیگران نیز فراهم می گردد. در مرحله اول بیشترین تمرکز بر روی بدن فیزیکی قرار دارد که در نتیجه نرخ ارتعاشی در ابعاد سلولی مضاعف می گردد.هر چه بیشتر این رسوبات و حجاب ها از بین می روند، اغلب اوقات احساس پاکی در بدن و نیز در حالات روحی حاصل می شود.

در مرحله دوم این افزایش ارتعاش و توانمند سازی بیشتر بر روی بدن اتریک یا بدن انرژیک که در بر گیرنده چاکراها یا مراکز دقیق انرژیست متمرکز می گردد. پاکسازی بیشتر در ابعاد فیزیکی و روحی در ورود و همراهی در مرحله حسی صورت می پذیرد. در این همسویی که بعضی اوقات با شکوفایی توانایی های فیزیکی همراه است ، شوق و هیجان زیادی به افراد دست می دهد که باعث درخواست نا بهنگام گذراندن مرحله سوم می گردد. مرحله سوم همسویی چنانچه زود وبدون آمادگی مناسب دریافت شود نه تنها باعث افزایش سطح انرژی نمی گردد بلکه باعث نوعی غرور و نفسانیت می گردد چرا که این مرحله تاکید بر تمرکز بخشیدن به نیرو ها جهت تعالی و پرواز روحانی دارد و امروزه شاهد جهالت و انکار فاحش بسیاری از به اصطلاح اساتید ریکی در این مقوله هستیم . به طور کلی همسویی ها متناسب با میزان تکامل هر فرد بر وی تاثیر می گذارند و هیچگاه بیش از آنچه را که آمادگی آن ایجاد شده دریافت نخواهد شد.همسویی مرحله سوم همسویی است که باید تا زمان مناسب و آمادگی کامل به تعویق بیافتد تا بهترین نتیجه و منفعت حاصل گردد.

مترجم:بیوک


ری-کی از کجا آمده است؟
به لحاظ ظاهری و به عنوان انرژی درمانگر، ری-کی ریشه های اصلی خود را در هند می یابد که پس از گذر از تبت و چین به ژاپن رسیده است. یعنی همانجایی که توسط دکتر اوسویی مجدداً شناسایی و کشف گردید. لیکن به لحاظ پتانسیل درونی و ذاتی آن، ریشه و خواستگاهی ندارد چرا که در حقیقت ری-کی ماهیت درونی همه چیز است و به عنوانی می توان گفت که در همه جا هست. باتوجه به این تعریف و رویکرد به نیروی جهانی زندگی، ریکی غیرقابل درک و تسخیر است و این در حالی است که توام بااین مفهوم و به دلیل قابلیت سراسر نافذش ،هرشخص در هرلحظه ای توانایی تجربه مستقیم آن را دارد .
روش درمان طبیعی دكتر اوسویی ری-كی نیز مانند سایر شاخه های متفاوت درمانی ریشه و بنایی عمیق در ازمنه ماقبل تاریخ دارد، و به طور خاص ری-کی متعلق به سنن پزشکی است که ریشه درجنوب، مرکز و شرق آسیا دارند .
باتوجه به دست نوشته های خود دکتر اوسویی ری-کی آنچنانکه ما آنرا به توسط غرب شناخته ایم، سنتز و برآیندی از هفت مرتبه تعالیم تانتاریک است که بدون و ابستگی به هرگونه مذهب و یا تعلقات فلسفی، توسعه یافته است ولیکن ارتباط تنگاتنگی با عوالم روحی، انتقالات انرژیایی وتوان بخشی، در نحوه درمانی بودایی دارد .
در یک برداشت و احساس عمیق تر به عنوان ماهیت ذاتی انرژی جهانی حیات، ری-کی شالوده و ماهیت وجود طبیعی همه جهان و موجودات آن است و در همه جا وجود دارد. باتوجه به شناختی که ما از خودمان به شکل مادی یعنی از جسم و قابلیت های حواس پنجگانه داریم، دچار یک فراموشی شده ایم چرا که ما موجودات و مخلوقاتی به ذات بدون محدودیت هستیم. ما توانایی ها و قدرت اعطا شده را باز نمی خوانیم حال آنکه تنها با هوشیاری ووسعت دید و باز کردن وجود می توانیم تمامی منابع مورد نیاز را به سوی خود فرا خوانیم (درست همانند داستان ماهی و قرص های نان در مسیحیت یا داستان ویبوتی سایبابا). در جریان همسویی و توان بخشی ری-کی(که بازگشایی کانال مستقیم انرژی ماست و جریان انرژی حیات بخش درآن جاری می گردد) ما دوباره متصل می شویم و یا خیلی ساده متوجه اتصال همیشگی خود با انرژی موجود می شویم و در آن زمان ما اقدام به جذب مستقیم تمامی آنچه نیاز داریم می نماییم؛ همان نیازهایی که در ابتدا به نظر می رسید از خارج وجودمان نشأت می گیرند و به آهستگی به درک مجردی از تمامی آنچه هستیم، از طریق قلب و نیز جسممان دست می یابیم .

مترجم:بیوک


آیا روش ها و گونه های متفاوتی از ری-کی درمانی سنتی وجود دارد؟
بله روش ها و خطوط و خط مشیهای گوناگونی از روش درمانی ری-کی وجود دارد، اما هر آنچه که خود را ری-کی می نامد در واقع ری-کی نیست.
از میان روش های درمانی و خطوط مختلف; روش های زیر از اعتبار بیشتری برخوردارند:
1) ری-کی سنتی که به روش مستقیم دکتر اوسویی، دکتر هایاشی و بیست و دو شاگرد بی واسطه ایشان آموزش داده شده است. ( وسپس توسط اساتید ما به روش اولیه و خالص و ناب آن انتقال یافته است)
2) تمام روش هایی که به دکتر اوسویی باز می گردد از طریق دکتر هایاشی و شاگرد ایشان سن سئی تاکوچی که یک راهب ذن بود و روش متفاوتی را نسبت به خانم تاکاتا از دکتر هایاشی دریافت نمود.
3) ری-کی بین المللی من چوس ، این روش به این دلیل به این نام خوانده می شود که بر اساس یادداشت های دکتر اوسویی و ”تانتارای رعد درخشان“ که درمان کننده جسم و متعادل کننده ذهن است و نیز سایر موارد نیروبخش که خود باعث تعالی دکتر اوسویی بوده اند ، شکل گرفته اند.
4) اوسویی ری-کی ریوهوگاکئی، ری-کی سنتی که در خود ژاپن دنبال گشته و به صورت پیوسته خط آن ادامه یافته و انحرافی در آن ایجاد نشده است و این روش ارتباطی به خانم تاکاتا ندارد.
لیکن از آنجا که دکتر اوسویی 19 شاگرد دیگر نیز به طور مستقیم تربیت نموده است لذا این احتمال می رود که روش ها و خط مشی های دیگری نیز به صورت مخفی و مسکوت وجود داشته باشد.
اما به هر صورت با توجه به عمومیت یافتن روش درمان طبیعی دکتر اوسویی و افزایش درخواست و نیاز به آن در سراسر جهان برخی افراد کلاه بردار و متقلب نیز به چشم می خورند. تعدادی از افراد غیر قابل اعتماد اقدام به اضافه کردن سمبل های فانتزی و روش های همسویی نموده اند که منجر به ایجاد یک تکنیک درمانی بدون ترتیب و برنامه گشته که به جهت یافتن شناسه و اعتباری مناسب نام ری-کی را بر آن نهاده اند.
من ترجیح می دهم نامی از این روش ها نبرم و تشخیص آن را به عهده نگاه ظریف و دقیق شما می گذارم .
معمولاً در روش های ابداعی آنها مانند نامشان ترکیبی از کلمات را که به همراه کلمه ری-کی به کار می روند ، استفاده می کنند. از آنجا که کانال ری-کی به طور نهفته و مستقر در نهاد هر موجودی وجود دارد ، این دسته از افراد متقلب و کلاه بردار می توانند دریافت گونه هایی از انرژی را در شما ایجاد نمایند و چنانچه ایشان را باور نمائید این انرژی ها تا حدی عمل می کنند.
لیکن آنچه شما در این فرآیند از دست می دهید اتصال با جریان باستانی و کهن انرژی ری-کی است که توسط موجودات خود آگاه از طریق جریان و فرآیند همسویی انتقال می یابد.
عده بسیار کمی از اساتید و مربیان ری-کی که امروزه مشغول به تمرین و فعالیت هستند در مرحله خودآگاهی قرار دارند و این بدان معناست که دانه و هسته انرژی جهت بازگشایی کانال ری-کی تنها از طریق همسویی حمل شده و انتقال می یابد و توسط مربی حمل نمی شود. لیکن همواره مهم است که حداقل شخصی یافت شود که بتواند در مسیری درست فرآیند همسویی را انتقال دهد که در ارتباط با دکتر اوسویی و سایر مربیان و فعالان باستانی این مسیر باشد.


مترجم:بیوک


چرا بیست و یک روز پاکسازی ؟

در بسیاری از کتب مرتبط با ری-کی صحبت از بیست و یک روز پاکسازی است که پس از گذراندن مرحله یک و دو ری-کی میبایست توسط کارورز ری-کی رعایت شود. باید در نظر داشت که پاکسازی پس از همسویی با ری-کی، به همین بیست و یک روز منتهی نمیشود ، پس این گمان که تنها مرحله پاکسازی توسط ری-کی بیست و یک روز بعد ازری-کی دو، میباشد گمانی است اشتباه.
مطمئنا پس از همسویی با ری-کی، پاکسازی در تمامی سطوح وجودی شما آغاز میشود و تا زمانی که شما با ری-کی هستید برای این پاکسازی پایانی نیست اما چرا میبایست این مرحله بلافاصله پس از اکتساب ری-کی انجام گیرد؟
جواب این سووال در قدرت همسویی و تاثیر ویژه آن بر شماست. این قدرت و تاثیر به خصوص در روزهای اولیه پس از همسویی بسیار قوی و عمیق میباشد.

اما چرا دقیقا این مرحله پاکسازی میبایست بیست و یک روز طول بکشد آن هم برای تمام کارورزان ری-کی در حالیکه این مرحله نمیتواند نه از نظر منطقی و نه عملی تقلید پذیر باشد!
فرضیه اول) جواب این سووال در بیست و یک روز ریاضت دکتر اوسویی است. بر طبق تاریخچه ری-کی دکتر اوسویی در کوه کوراما به مدت بیست و یک روز به مراقبه پرداخت و تازه پس از این بیست و یک روز با ری-کی همسو شد و رعایت طول مدت بیست و یک روز بر طبق یک ریاضت و مراقبه قدیمی است .
فرضیه دوم) این فرضیه در خود عدد بیست و یک نهفته است . همانطور که میدانید در علم اعداد قانون اجماع رایج است و اجماع عدد دو و یک عدد سه میباشد که از اعداد مقدس است.

سه نخستین عدد در برگیرنده واژه همه است. زیرا شامل آغاز و میان و پایان است. سه تداعی کننده: انسان (بدن، جان، روح)، چرخه حیات (تولد، زندگی، مرگ)، سیکل کامل (آغاز، میان، پایان) و (گذشته، حال، آینده) و( مرد و زن و کودک)است و نماد وحدت میباشد.
در ضمن عدد بیست و یک جزو اعداد سری فیبوتاچی نیز میباشد.
اما چرا اعداد مقدس کمتر انتخاب نشدند مانند عدد هفت یا سه؟ احتمالا به دلیل داشتن زمان کافی برای آشنایی بیشتر با ری-کی و کسب تجربیات و ارتباط با روح ری-کی است.
به هر حال همانطور که در ابتدای این متن گفته شد پاکسازی توسط ری-کی به بیست و یک روز منتهی نمیشود و در تمام مراحل زندگی همراه شما می ماند. همانطور که آقای والتر لوبک در کتاب خود با نام " ری-کی –زیباترین تکنیک" گفته است: " زندگی را نمیتوان با معیار معینی سنجید و طبقه بندی کرد و تاثیرات انرژیهای معنوی زندگی نیز نه تنها از این قائده مستثنی نیستند بلکه به مراتب ناشناخته ترند.

مترجم: ایازی
منابع: سایت آلمانی rei-ki-land.de
سایت دانشنامه جام پارسی مقاله ریشه اعداد

* فرضیه دوم در متن آلمانی نبوده و توسط مترجم اضافه شده است


آیا در ری-کی چیزی تحت عنوان استاد بزرگ یا برتر ری-کی وجود دارد؟
نه چنین چیزی وجود ندارد. دکتر اوسویی ، کسی که در طی تلاشی قابل ستایش ری-کی را مجدد کشف نمود و به بنیان گذار جنبش ری-کی مدرن امروزی بدل گشت ، هیچ گاه حتی فکر چنین ادعایی را ننمود که خود را استاد بزرگ ری-کی خطاب کند.اگر که وی خود را چنین خطاب نکرد چرا باید کس دیگری چنین کند؟
در تمامی سنن و مکاتب روحی در تمام جهان اینگونه القاب گاهی اوقات به افرادی اتلاق می شود که تمام زندگی خود را وقف آنچه که تدریس می نمایند کرده و با آن می زیند و با فضا ودرکی کامل از آن سنت محاط شده اند.
با این تعریف و برداشت می توان دکتر اوسویی و افرادی همانند ایشان را به واقع استاد برتر نامید. اما نکته اینجاست که وی هیچ گاه خود را این چنین ملقب نساخت. مفهوم غایی دراین سخن این است که تا آن زمان کسی نیاز به این مطلب را احساس می نماید که خود را استاد برتر بنامد بسیار از مقام و مفهوم استادی فاصله دارد، استاد "بزرگی" را بگذارید و بگذرید.
عامل دیگری که سبب خلق تعداد متنابهی از استاد بزرگان گردید روش نادرست تدریس مرحله سوم و تقسیم آن به دو قسمت سوم اولیه و ثانویه است که باعث ایجاد واژه جدید استاد بزرگی جهت تمایز این دو مرحله گردید. مفهوم و مقامی به نام نیمه استاد وجود ندارد شما یا استاد هستید و یا نیستید.بعضی از اساتید بی تجربه بر این باورند که همسویی مرحله سوم می تواند باعث رشد روحی و معنوی بیشتر در شاگردان گردد و نیروی ایشان را مضاعف نماید .حتی برخی از افراد که به صورت بیمارگونه تربیت و آگاهی یافته اند مرحله سوم را در دو بخش به گونه ای برگزار می نمایند که آن را با برداشتی تجارتی می نگرند و اقدام به همسویی می نمایند. و آنانی که تصمیم به تدریس می گیرند بایستی شهریه ای جداگانه پرداخت نمایند تا نحوه انجام همسویی و تدریس را در بخش دوم بیاموزند. لذا از آنجا که شاگردانی که تنها بخش اول مرحله سوم را گذرانده اند و همسویی و سمبل ها را دریافت کرده اند خود را استاد ری-کی می نامند برخی از افراد که مرحله دوم را نیز پشت سر گذارده اند خود را استاد بزرگ می نامند که برتر جلوه نمایند.
این روزها عده ای حتی بدون گذراندن هیچ یک از بخش های دو گانه مرحله سوم و همسویی در مراحل ری-کی خود را استاد بزرگ می نامند و کل ماجرا تبدیل به مضحکه ای شده است.
یک استاد واقعی ( در مفهوم رسیدن به این مقام در راستای ذهنی و درونی) هرگز حتی خود را استاد نمی نامد تا چه رسد به پسوند برتر یا بزرگ برای این واژه. من خود واژه استاد ری-کی را همانند استفاده این کلمه برای یکی از اساتید هنرهای دستی بکار می برم . به بیان دیگر هیچ ادعایی در پس توانایی تقسیم همسویی درست ری-کی که به روش دکتر اوسویی بازگردد وجود ندارد.

مترجم:بیوک


چگونه می توانم بگویم که استاد ری-کی مناسبی برگزیده ام؟

با توجه به سوالات و پاسخ های گذشته می بایستی واضح باشد که چرا تجزیه و تحلیل موشکافانه امری اجتناب ناپذیر در انتخاب معلم ری-کیست. به صورت بهینه و ایده الی شما می خواهید استادی برگزینید که هم دارای جوهره و گوهر ناب ریکی باشد( که بتوان با قلب و درون خویش; حضور کامل و در عین حال لذت بخش انرژی قدرتمند زندگی جهانی را حس نمود) و هم بتواند هم سویی با درمان طبیعی را به روش دکتر اوسویی انتقال دهد.

برخی از سوالاتی که شاید شما بخواهید از استاد ری-کی که جمیع شرایط را حائز باشد بپرسید می توانند بدین مضمون باشند:

-چه مدت قبل از اینکه مدرس ری-کی شوید، خود ری-کی کار می کرده اید؟ (امید است که حداقل سه سال قبل از استادی خود به تمرین ری-کی پرداخته باشد.)
-آیا می توانید نسب و شجره خود را تا دکتر اوسویی تحلیل و ترسیم نمایید؟ ( هم سویی های دریافتی باید از طریق و سر منشاء دکتر اوسویی انجام گرفته باشد تا بتواند اطمینانی حاصل نماید که شما جوهره و دانه بنیادین شفا را دریافت کرده اید که خود باعث می شود تا کانال ری-کی را حقیقی و کامل باز نمایید.)
-آیا خودتان هنگام حضور استاد یا مدرس ری-کی تان احساس صلح و آرامش می کنید؟(اگر چه گاهی برخی از استادان مراتب روحی (ایگو) شما را به چالش می کشند که به طور موقتی احساس عدم بالانس و تعادل دست می دهد لیکن باید به طور کلی نوعی احساس آرامش و صلح در هنگام حضور ایشان داشته باشید.)
هر سوال دیگری که به ذهن خطور می کند در فضای مشابهی با سوالات بالا قرار دارد (که اگر اینطور نباشد به ذهن نمی آید)
همچنین آگاهی بیابید که ایشان تحت تاثیر و شگفت زدگی نسبت به کلیه کسانی که به درمان آنان پرداخته اند قرار گرفته اند (به خاطر داشته باشید که در ری-کی درمان فقط اتفاق می افتد!) ویا نائل به کسب گونه ای احساس قرار و آگاهی نسبت به خود و زندگی به طور عام گشته اند.
اساتید آگاه برجسته در ری-کی هیچ گاه اقدام به ایجاد انحراف در ری-کی نمی کنند . ایشان به طور قطع بسیار مشوق و برانگیزاننده برخورد می نمایند لیکن هرگز نباید اقدام به تهییج و ترقیب مردم جهت حضور در مراتب دوم و سوم ری-کی نمایند.
در نهایت شما می خواهید شخصی بیابید با تعادلی خوب و شخصیت و ابرازاتی مثبت.
تحصیلات دانشگاهی ، مدارک و مدارج تخصصی آنگونه که در عرف رایج است زیاد ضروری و دارای اهمیت نیستند.
در نهایت شاخصه یک معلم خوب ری-کی: اینست که به طور کلی شما را به چالش بکشد اما هم زمان احساس بهتری را در شما نسبت به خودتان ایجاد نماید.
به زبان دیگر ایشان از شما به عنوان نردبان ترقی خود استفاده نمی کنند و احساس کوچکی و حقارت را در شما بر نمی انگیزند و چه بسا شما را رهنمون می گردندتا خود به تجربه مستقیم برسید که : شما همان هسته قدرت زندگی کیهانی و جهانی هستید.

مترجم:بیوک


به طور عام ری-کی به تکنیک ساده شفابخش از طریق استقرار دستان اطلاق می شود، فرمی از درمان از طریق انرژی که در قرن 19 توسط دکتر میکائواوسویی در ژاپن مجدداً کشف گردید. دکتر اوسویی واژه ریکی را برگزید تا انرژی حیاتی جهانی را که ذهن را آرام و نیروی حیاتی انسان را افزایش می دهد، توصیف نماید. با قراردادن دستان به روی نقاط خاصی از بدن فرآیند شفابخش شکل می گیرد .
گوهر و روش این گونه از شفابخشی توسط یک سلسله تشریفات از استاد به شاگرد منتقل می شود و مانند فرم های تانتاریک بودایی در ژاپن و تبت به نام همسویی یا نیروبخشی نامیده می شوند .
در حقیقت ری-کی همان طبیعت بنیادی یا عصاره وجودی جهان است و روش درمان طبیعی اوسویی راهی ساده برای بازگشت به خود است به آنچه واقعاً هستیم یعنی همان نیروی انرژی جهانی زندگی . شما می توانید خود را با آن احیا مجدد نمائید؛ که در واقع بازگشتی عمیق به آن چیزی است که همواره بوده ایم .
در فیزیک کوانتومی همانند علوم باطنی، انرژی به عنوان بنیان و اساس طبیعت وجود شناخته می شود و در حقیقت هیچ تجسمی وجود ندارد و جسم انسان، تفکرات و تمایلات آن همگی نوساناتی از انرژی در فرکانس های مختلفند. هرچه این جنبش ها ونوسانات چگال تر و تنگ تر باشند ما به جهت مواجهه با ناراحتی و بیماری مستعدتر و آماده تر خواهیم بود و به عکس هرچه این تنش ها و نوسانات بازتر و کمتر باشند شانس بیشتری برای درک سلامت طبیعی، رهایی، زیبایی، سعادت و خوب بودن وجود خواهد داشت .
همزمان با به کار گرفتن ذهن و جسم و ارتباط با نیروی جهانی زندگی با تجربه ای منحصر به فرد و بسیار شخصی، ری-کی می تواند هر شخص را با روند آرام و محکم از محدودیت ها و مشکلات افزایش سن رهایی بخشیده و همزمان با این رهایی، تجربه سلامتی و بالانس جسمی و روحی نیز به دست می آید و سرانجام این تجربه، به احساس رهایی، آزادی و وحدت الهی منجر می گردد
.


دکتر میکائواوسویی بنیان گذار جنبش ری-کی در جهان مدرن است.
براساس مدارک و مستنداتی که اخیراً یافت شده او یک مبلغ بودایی شینگون، متأهل، فیزیکدان و فرزند مباشر شهردار توکیو در اواخر دوره زمامداری مئی جی بوده است. در نیمه دوم قرن نوزدهم متولد شده و دراواسط دهه بیست قرن بیستم وفات یافته است. دکتر اوسویی از طبقه نیمه اشرافی زمان خود بود و به طبع به عنوان یک مرد جوان ترغیب به داخل شدن در بازرگانی و بازار می گردید؛ لیکن از آنجا که این امر میل واقعی وی نبود، او در عوض به آموختن هنر درمانگری چینی و ژاپنی وسپس پزشکی آلویتیک غربی (کلاسیک) به توسط پزشکان فرستاده مسیحی پرداخت.
اوسویی در تجربه روحی بسیار قوی در اواخر دهه سوم زندگانی در هنگام نبردی جدی و خشن، ناگهان احساس پرتاب شدن و قرار گرفتن دربخش روحانی، زندگانی را نمود. یک مکاشفه واقعی، او به هنر شفابخش باستانی دست یافت که آثار آن در 1100 سال پیش در متنی بودایی درج شده بود: تشعشعی از نوری درخشان که بدن را شفا می بخشد و ذهن را روشن می سازد که با تعدادی تمرینات که وی با آن همراه نمود قابلیت ارائه و استفاده با هرگونه اعتقاد سابقه و دینی را پیدا نمود.

دکتر اوسویی روشی ترکیبی از هفت مرحله تانتاریک که با نام ری-کی (انرژی نیروی زندگی جهانی) خوانده می شود، ابداع نمود. که در آن انرژی شفابخش از راه ساده گذاردن دستها برروی بدن جریان یافته و منتقل می شود.
او این مرحله ابتدایی را به سه بخش و درجه تقسیم نمود و این علم و دانش وتجربه پزشکی و درمانی را با بسیاری دیگر تقسیم نمود. سایر تعلیمات پیشرفته تنها به نوزده تن از شاگردان نزدیک وی منتقل گردید که از جمله دکتر واتانابه که تمام هفت مرحله و سیستم را کامل دریافت نمود و نیز دکتر هایاشی که سیستم فشرده شده آن را دریافت نمود که به نام ری-کی خوانده می شود.
ری-کی گونه و حالتی از انرژی درمانی است ، مشابه با روش تماس جهت شفاء و شفابخشی پرانا. اساسی ترین تفاوت ری-کی در سادگی محض آن است (گذشته از چند تکنیک قرار دادن دست ، متد و روش خاص دیگری جهت آموزش وجود ندارد) . و اینکه آگاه باشیم که هیچکس ، دیگری را شفا نمی بخشد. به عبارتی تمامی فرآیند شفابخشی، روحانیت و الوهیت خالص است و مجرد اتفاق می افتد .
به عنوان مثال چنانچه من دستان خود را به جهت درمان بر بدن شما قرار دهم ، بدن شما به سادگی آنچه را که جهت درمان نیاز دارد از کانال دستان من دریافت خواهد نمود .
البته شما می توانید نسبت به این موضوع به دید شک و تردید بنگرید زیرا که نهایتاً ری-کی فرآیند تغییر و بهبود را بر روی ذهن انجام می دهد ، اما حداقل می بایست نسبت به احتمال دریافت ری-کی ، ذهنی باز و پذیرا داشته باشید . و چنانچه این پذیرایی ذهنی وجود داشته باشد آنگاه بدن شما با استفاده از هوش ذاتی و درونی خود نسبت به دریافت آنچه نیاز دارد به راحتی اقدام خواهد نمود.
ناگفته نماند که در ری-کی نیازی به نشستن درجایی و سعی در به جریان انداختن انرژی نیست. به سادگی و تنها با قصد سهیم شدن در یک درمان ، انرژی شروع به جاری شدن در دیگران می نماید و این کلید آن است : ری-کی همواره در جریان است و هیچگاه ارسال و فرستاده نمی شود و حتی در مرحله دوم آن یعنی سهیم شدن در درمان از راه دور .
اما درهر صورت هرکس باید حداقل و تنها بیاموزد که چگونه به ندای دست های خود گوش فرادهد.

و در درک موقعیت واقعی مان که ما هیچ انجام نمی دهیم (که همه چیز که در سراسر جهان به وقوع می پیوندد وابسته و منبعث از الوهیت و روحانیت محض است) ، ری-کی می تواند به راحتی به عنوان آسانترین هنر شفابخشی نامیده شود.


با آرام کردن ذهن و افزایش نیروی انرژی زندگی وحیات در بدن .
جسم در واقع ارتعاشی از انرژی در فرکانسی مشخص است و تمامی فرکانسهایش دارای جریان طبیعی مختص خود هستند و زمانیکه ما در مورد چیزی به قضاوت می پردازیم (به جای مشاهده و بصیرت یافتن به آن چیز)، این قضاوت به شکل گره ای روحی یا فیزیکی -یا هر دو- و به صورت ساختاری سلولی در بدن ما ذخیره می گردد. روحیات و خلقیات ما عکس العملی به اندیشه ها و قضاوت های ما در مورد مردم و شرایط زندگی است. لذا از آنجا که اینان باعث تغییر ناهمگون در فرکانس های طبیعی می گردند، این افکار یا قضاوت های منفی به شکل یک نوع سنگینی یا نوسانات ناراحت کننده دریافت و تجربه می گردند. این افکار ممکن است به صورت سردرد، کشیدگی، دل درد یا زخم و جراحت بروز نمایند.
خشم، شهوت و غم یا اندوهی که در درون جسم نگه داشته شود، به راحتی تبدیل به تومور می گردد. به همین صورت لغزش ها در کنترل ذهنی یا قدرت، که توسط دیگران به ما القا می شود یا به عبارتی عامل بیرونی دارد می تواند به آرتریت روماتوئید منتج گردد .براساس تجربه ای که توسط یک استاد سنتی خوب ری-کی ارایه شده، ری-کی ممکن است بتواند به مرور زمان برتمامی این گره های ایجاد شده فایق آید و به درمان عملی آنها بپردازد. ری-کی با قراردادن این گره ها در برابر فرکانس ارتعاشی بسیار قویتر نیروی انرژی جهانی حیات، به آنها نفوذ کرده و آنها را می گشاید .
توسط روش راحتِ قراردادن دست برروی تمامی بدن، ری-کی می تواند انرژی لازم و مورد نیاز بدن را به آن انتقال دهد و به ما کمک کند تا بتوانیم احساسات خود را کاملاً احساس نمائیم؛ در نتیجه این احساسات می توانند به راحتی از درون ذهن و بدن ما عبور نمایند بدون آنکه توقفی در آنها ایجاد گردد و باعث گره ای شوند .
تمامی افکار کهنه و متوقف شده در جریان این عملکرد و درمان، به فرکانس هایی بالاتر دست می یابند و در نتیجه قابلیت حرکت و گذشتن از ذهن و بدن را می یابند .
ری-کی به توسط افزایش فرکانس و ارتعاش نیروی زندگی ما، به درمان ما می پردازد .